Rozmiary ubrań: Jak przeliczyć size 6 i inne popularne rozmiary na polskie odpowiedniki?

Porównywanie rozmiarów ubrań z różnych krajów może być wyjątkowo mylące, zwłaszcza kiedy stajemy przed zadaniem wyboru odpowiedniego size’u podczas zakupów w sklepach oferujących zagraniczne produkty. Brak spójności międzynarodowej w oznaczeniach utrudnia nam decyzje, a nieodpowiednio dobrany rozmiar może sporo zawieść. Wypada więc znać odpowiedniki popularnych oznaczeń size na polskie rozmiary. Zapoznajmy się zatem z najbardziej przydatnymi informacjami dotyczącymi tych różnic.

Zagwozdką rozmiarówki: przeliczanie rozmiarów na polskie odpowiedniki

Zacznijmy od **rozmiaru size 6**. Czy chciałbyś wiedzieć size 6 jaki to rozmiar w naszym polskim systemie? Otóż, size 6 to w przybliżeniu odpowiednik naszego polskiego rozmiaru 36. Jest to oczywiście rozmiar damski, a zatem size 6 będzie pasował na kobietę o proporcjach stosownych dla tego rozmiaru.

Rozmiar 8 i 10 w polskich sklepach

Co jednak z innymi popularnymi rozmiarami, takimi jak size 8 czy size 10? Rozwiązanie tego problemu jest naprawdę proste, wystarczy dodać 30 do oznaczenia size. Oto jak wyglądają ich odpowiedniki: **size 8 to nasz polski rozmiar 38**, natomiast **size 10 równa się polskiemu rozmiarowi 40**. Warto pamiętać, że zazwyczaj różnice pomiędzy kolejnymi oznaczeniami rozmiarów w skali size wynoszą 1-2 cyfry, a w polskim systemie oznaczają to różnicę o jeden rozmiar.

Size 20 – przeliczenie na polski rozmiar

Równie często można spotkać się z oznaczeniem size 20. Jeśli zastanawiasz się, size 20 jaki to rozmiar, wystarczy użyć naszego prostej zależności wspomnianej wcześniej. Polskim odpowiednikiem size 20 jest rozmiar 50. Jest to również rozmiar damski, dedykowany nieco większym paniom.

Odpowiedniki męskich rozmiarów w skali size

Nie zapominajmy o męskich odpowiednikach, które również często można spotkać na etykietach zagranicznych ubrań. Męskie ubrania mają zwykle inne oznaczenia, zaczynając się od size 28 w przypadku męskich spodni, które odpowiadają polskiemu rozmiarowi 44.

Uwaga na amerykańskie i brytyjskie rozmiary

Warto dodać małe zastrzeżenie. Opisane powyżej przeliczenia dotyczą głównie rozmiarów amerykańskich, natomiast w przypadku ubrań z Wielkiej Brytanii różnice mogą być nieco inne. Najlepiej przed dokonaniem zakupu sprawdzić tabelę rozmiarów dla danego producenta, aby uniknąć złego wyboru.

Rozmiary butów – przeliczenie na polską skalę

Na marginesie warto również wspomnieć o rozmiarach butów, które także mają różne oznaczenia w zależności od kraju. Polski rozmiar buta da się przeliczyć na amerykański, dodając 1,5 do rozmiaru męskiego lub 2 do rozmiaru damskiego. Natomiast brytyjskie oznaczenia rozmiarów butów są zwykle mniejsze od polskich o jeden rozmiar.

Podsumowanie: zrozumienie size i uniknięcie błędów

Zakupy w sklepach z różnych krajów mogą być niemiłym doświadczeniem, gdy nie znamy odpowiednich rozmiarów. Dzięki zaprezentowanym powyżej poradom, jak przeliczyć popularne rozmiary size na polskie, możesz z łatwością uniknąć błędów i znaleźć swoją idealną proporcję. Pamietaj jednak, że warto jest sięgnąć do tabel rozmiarów, gdy zależy nam na precyzji i sprawdzeniu konkretnych wymiarów.

Oto klucz do przeliczeń rozmiarów

Przy wyborze ubrań z zagranicznych sklepów kluczowe jest zrozumienie, jaki rozmiar size odpowiada polskiemu odpowiednikowi. W przypadku damskich ubrań, oto najważniejsze odpowiedniki: size 6 to polski rozmiar 36, size 8 przelicza się na polski rozmiar 38, zaś size 10 to nasz rodzimy rozmiar 40. Dla nieco większych pań warto znać również przeliczenie na polski rozmiar 50, czyli size 20.

Aby znaleźć idealne proporcje dla siebie, warto także sprawdzić tabelę rozmiarów konkretnego producenta, zwłaszcza gdy w grę wchodzą ubrania pochodzące z Wielkiej Brytanii, gdzie występują nieco różne różnice. Proste porady zamieszczone w artykule pomogą Ci uniknąć błędów i dokonać trafnych wyborów podczas zakupów w zagranicznych sklepach.

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jakie buty będą modne na wiosnę 2024: trendy obuwnicze na nowy sezon

Jakie buty będą modne na wiosnę 2024: trendy obuwnicze na nowy sezon

Wiosna 2024 nadchodzi wielkimi krokami, co oznacza, że nadszedł czas na analizę

Next
Porównanie trendów mody w lat 80., 70. i 20. wieku: jak ubierali się ludzie przez dekady

Porównanie trendów mody w lat 80., 70. i 20. wieku: jak ubierali się ludzie przez dekady

Każda dekada ma swoje wyjątkowe trendy w modzie, które nadają jej charakter i z

You May Also Like